המטרה הבסיסית של הוראת המתמטיקה היא פיתוח אוריינות מתמטית, אוריינות חשובה לצורך הבנת מדעים שונים, לצורך פיתוח החשיבה והמבנה האינטלקטואלי.
מטרתה של העבדה הנוכחית הייתה לבחון האם לתלמידים יש תפיסות אינטואיטיבית שגויות בנושא אם a גדול b גדול. אם a שווה b שווה.
קשיי לימוד של התלמידים ומושגים מתמטיים בעייתיים. בשנים האחרונות חלו שינויים רבים בתוכנית הלימודים הישראלית, אולם שיטות ההוראה ותנאי הלמידה בישראל נשארו מסורתיים, והשינויים בתוכנית הלימודים לא תרמו לשיטות הוראה חדשניות. המציאות היא שמורים משתמשים בעיקר בחומר לימודי מוכן ובספר כמקור הידע העיקרי. השיעורים מתוכננים רק על ידי המורים, ואלה מכתיבים לתלמידים את דרישותיהם תוך שימוש באסטרטגיות מסורתיות, כגון סיכום והכתבה של חומר הלימודים.
העבודה הנוכחת בחנה האם התפיסות האינטואיטיביות שהגדירו סתיו ותירוש: "יותר מ A יותר מb " ו "אם A שווה B שווה" קיים בכיתה יא 3 יחידות ?
במחקר הנוכחי השתתפו תלמידים בכיתה יא במסלול 3 יחידות בגרות בבית ספר במרכז הארץ. כמו כן, המחקר הנוכחי עשה שימוש ב 3 שאלונים בנושא שטחים והיקפים. כל תלמיד קיבל שני שאלונים: שאלון ההפקה אחד ושאלון אירועים אחד.
המסקנה המרכזית במחקר הנוכחי מעידה כי התפיסות השגויות אכן קיימות והן מהווה גורם משמעותי המוביל להישגים נמוכים במתמטיקה.
תפיסות שגויות שמקורן בתלמיד לפני הלמידה הפורמאלית עלולות לנבוע מתפיסות קודמות שהתלמיד רכש כתוצאה מניסיון חייו .לפיכך המורה צריך להיות מודע לקשיים ולתפיסות השגויות של תלמידיו ולנסות לצמצם ולשנותם.
1. הצגת הבעיה
2. מבוא תיאורטי
3. מטרת המחקר ושאלות המחקר
4. מתודולוגיה
4.1 מדגם
4.2 כלים
4.3 מהלך
4..4 שיטת הניתוח
4.5 המודל האקונומטרי
5. ממצאים
6. דיון ומסקנות
7. רשימת מקורות
8. נספחים